XVI Regionalny Sejmik Ekologiczny
7 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XVI Regionalnym Sejmiku Ekologicznym pod hasłem „EdukujMy, działajMy, chrońMy dziś – dla przyszłości Ziemi jutro!”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Obrońców Góry Chełmskiej w Leśnicy. Wydarzenie poświęcone było edukacji ekologicznej oraz promowaniu działań na rzecz ochrony środowiska.
Podczas sejmiku nasi uczniowie zaprezentowali przygotowaną scenkę ekologiczną, która zwracała uwagę na codzienne nawyki mające wpływ na środowisko oraz pokazali, że nawet małe działania mogą prowadzić do wielkich zmian. Naszą szkołę reprezentowali:
Natalia Robak, Alicja Kania, Julia Jorgel, Julia Anioł, Pola Zawadzka, Fabienne Odziemek, Weronika Sulik, Paulina Kosubek, Magda Filush oraz Alicja Kapłon.
Miło nam również poinformować o sukcesach naszych uczniów w konkursach towarzyszących wydarzeniu. W konkursie fotograficznym dla klas 4–8 wyróżnienie zdobył Maksymilian Nieckarz. Natomiast w konkursie plastycznym dla klas 1–3 na podium znaleźli się: Noemi Odziemek, Niko Palmer, Emilia Szyndzielorz oraz Maja Szczubełek, a wyróżnienie otrzymali: Kasper Rurak i Stanisław Rudner.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!
XVI Regionalny Sejmik Ekologiczny
Fot. Johann Faber